Jak SEO funguje?

Zkratka SEO (Search Engine Optimization) v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače. Pokud zadáte do vyhledávače jakýkoliv výraz, zobrazí se vám většinou dva druhy výsledků: výsledky organického (neplaceného) vyhledávání a placená PPC reklama. Cílem SEO je docílit toho, aby se webová stránka zobrazovala mezi neplacenými výsledky vyhledávání na co nejvyšší možné pozici. Pozici si totiž nelze koupit, a proto musíte vyhledávače přesvědčit, že váš web nebo e-shop nabízí zajímavý obsah. 

Každý vyhledávač má svůj vlastní vyhledávací algoritmus podle kterého jednotlivé výsledky seřazuje. Pokud je web zcela nový, tak si na dobré výsledky v organickém vyhledávání můžete počkat měsíce až roky, proto je nezbytně nutné se optimalizacím věnovat ihned od prvopočátku. V případě již déle spuštěného webu je potřebna se optimalizacím věnovat pravidelně, protože vyhledávací algoritmus a příliv nové konkurence neustále ovlivňuje vaše pozice ve vyhledávání.

Získejte více návštěvníků z organického vyhledávání pro svůj web

Uděláme SEO audit vašeho webu a na jeho základě doporučíme další kroky. Současně s tím doporučujeme provést analýzu klíčových slov, která odhalí všechny vyhledávací dotazy a udělá letmou představu o míře konkurence. Nezbytnou součástí těchto kroků je napojení webu na analytické nástroje a na monitorovací nástroje Search Console od Google a Webmaster od Seznamu, které pomáhají měřit návštěvnost a výkonnost vašeho webu ve vyhledávání a popřípadě zjistit problémy s indexací webu.

Na základě auditu a analýzy klíčových slov vám pomůžeme optimalizovat webové stránky, jak po technické (on-page a off-page faktory), tak i obsahové stránce. Současně s tím zaregistrujeme váš web do nejznámějších firemních katalogů a sociálních sítí. Díky všem těmto krokům získáte vyšší návštěvnost svého webu.
U nového webu doporučujeme nastavit i PPC reklamu, pomocí které vám můžeme zajistit první místo ve vyhledávačích, protože než se pomocí SEO dostanete na vyšší příčky v organickém vyhledávání, tak vám mohou uniknout potencionální zákazníci.

SEO optimalizace webových stránek

Chcete se na internetu posunout vpřed? Kontaktujte naše online specialisty:

Ondřej Jón
Ondřej Jón

e-mail: ondrej.jon@barth.cz
telefon: 770 180 653

Pavel Formánek
Pavel Formánek

e-mail: pavel.formanek@barth.cz
telefon: 775 742 161

Adam Burkoň
Adam Burkoň

e-mail: adam.burkon@barth.cz
telefon: 774 092 292

Lukáš Argay
Lukáš Argay

e-mail: lukas.argay@barth.cz
telefon: 777 709 203

Pro více informací nás kontaktujte, poradíme vám: